7 důvodů, proč začít brát karty

28. 03. 2024

Začněte přijímat karty a zákazníci u vás utratí víc peněz. Tak jednoduché to je. A pokud náhodou ne, terminál po půlročním bezplatném užívání vrátíte. Zvýšení tržeb je zásadní, ale zdaleka ne jediný důvod, proč si pořídit terminál. Celkem jich pro vás máme 7, pojďme si je projít.

1. Můžete očekávat zvýšení tržeb

Pokud by vám přijímání karet výrazně zvýšilo tržby, šli byste do toho? Určitě ano. A podle dat společnosti Mastercard opravdu obchodníci vydělávají o 12-18 % víc, pokud přijímají karty. Že zvýšení tržeb není samozřejmost a záleží byznys od byznysu? Určitě. Proto také existuje akce, se kterou můžete mít terminál zdarma na vyzkoušení. Víc si o ní povíme hned v následujícím odstavci.

2. Terminál dostanete na půl roku zdarma

Váháte, jestli se vám terminál opravdu vyplatí? Napište nám a vyzkoušejte si ho na půl roku. Zdarma, tedy bez instalačních nebo transakčních poplatků. Teprve pokud překročíte obratový limit 50 000 Kč měsíčně, z nadlimitních plateb si budeme účtovat 0,99 %.

Nabídka nazvaná Česko platí kartou platí pro podnikatele, firmy, příspěvkové organizace nebo úřady, kteří platby kartou nepřijímali posledních 12 měsíců. Více v podmínkách akce.

TIP: Všechno o akci Česko platí kartou jsme vám popsali v našem článku.

3. Nebudete pozadu

Štiplavá poznámka během placení, peprné čtení Google recenzí, ale taky hořký odchod ke konkurenci. Tak můžou chutnat reakce vašich zákazníků na fakt, že ani v roce 2024 u vás nezaplatí jinak než hotovostí. Pro většinu lidí je placení kartou prostě samozřejmost.

4. Zrychlíte fronty

Průzkum společnosti Timetric už z roku 2016 říká, že placení kartou je třikrát rychlejší než hotovostí. Zatímco průměrná platba mincemi a bankovkami zabere zhruba 6-7 sekund, bezkontaktní platba jen 2 sekundy.

Podle nás je bezkontaktní placení nejspíš ještě rychlejší. Se službami jako Google Pay a Apple Pay v mobilu a v chytrých hodinkách ani nemusíte vytahovat peněženku a hledat v ní správnou kartu.

5. Ušetříte zákazníkům peníze

Lidé platí rádi kartou i proto, že na každém nákupu něco uspoří. Například majitelům kreditních karet od ČSOB se z úplně každé platby kartou připíše 0,5 % zaplacené částky do věrnostního programu Svět odměn. Podobné výhody využívají držitelé kreditních i debetních karet u velké části českých bank. A když lidé vědí, že šetří, rádi v obchodě nechají i nějakou tu korunu navíc.

6. Je to bezpečnější

Zákazníci s falešnými bankovkami, zloději a lupiči, nepoctiví nebo nevšímaví zaměstnanci. Ti všichni jsou nebezpeční, a obzvlášť pro vaši hotovostní pokladnu. Proto se vyplatí mít hotovosti v podniku co nejmíň. Jeden z nejefektivnějších kroků, jak toho dostáhnout, je právě pořízení platebního terminálu.

7. Váš terminál může přijímat i stravenky, benefitní a CCS karty

Obzvlášť lidé v gastru vědí, že přijímat a nepřijímat stravenky, to je rozdíl. Stravenková firma Pluxee má spočítáno, že zaměstnanci, kteří dostávají stravenky, chodí na obědy ven mnohem častěji.
Stejně tak podnikatelé, kteří nabízejí sportovní a další volnočasové aktivity, mohou díky platebnímu terminálu akceptovat benefitní karty.

Zajímavost na závěr: věděli jste, že jako platební terminál vám může posloužit i docela obyčejný chytrý telefon? Jak to funguje a jestli je to řešení pro vás, zjistíte v našem článku Mobil jako platební terminál.