Informace pro dopravní podniky v novém článku.

Platební metody

které umí naše platební brána

Které platební metody ve svém e-shopu nabídnete, je jen a jen na vás. Tlačítka jako Apple Pay, Google Pay nebo Skip Pay mohou na vaše zákazníky svítit přímo v e-shopu. Klasickou platbu kartou a další metody pak nabídne přesměrování do platební brány. Pojďme si je představit jednu funkci po druhé.

Mám zájem o bránu

Pojďme si představit jednu funkci po druhé

Naše platební brána je dokonale zabezpečená a splňuje všechny přísné požadavky a parametry. Přečtěte si, jak naše ověření karetních plateb funguje a udělejte si pořádek v pojmech jako PSD2 nebo 3D Secure 2.

Mastercard Maestro Visa Visa Electron

OneClick platba dovolí vašim stálým zákazníkům platit bez toho, aby museli pokaždé projít přes platební bránu. Kartu si uloží ve vašem e-shopu na svůj profil, při příštím nákupu pak jen zmáčknou tlačítko „zaplatit“ a je to. OneClick platbu lze využít i třeba pro předplatné.

Kartu je možné pro příští platby uložit přímo v platební bráně (na rozdíl od OneClick platby, kde je karta uložena ve vašem e-shopu). Vaši zákazníci i nadále chodí na platební bránu, jak jsou zvyklí. Zadávají ale už jen CVC/CVV kód, případně platbu ověřují SMS kódem nebo aplikací.

Zapomeňte na odeslání obyčejné faktury a dlouhé čekání, než peníze dorazí. S platbou na míru pošlete zákazníkům odkaz na platební bránu, ve které zaplatí okamžitě a jednoduše. Ať už si vyberou platbu kartou, nebo online úhradu z účtu, o zaplacení se dozvíte ihned a úhrada je garantována.

Zákazníci, kteří jsou zvyklí platit svým mobilem, mohou přes Apple Pay nebo Google Pay zaplatit i u vás. Celá platba se odehrává přímo v e-shopu, bez přesměrování na platební bránu. Stačí zmáčknout tlačítko, potvrdit na mobilu a je zaplaceno.
Funkčně a účetně jsou to platby kartou jako každé jiné. Pro vás jako obchodníka je Apple Pay i Google Pay zdarma, provozovatelé si poplatky vybírají od vydavatelů karet.

Apple pay Google Pay

Když neznáte konečnou cenu, můžete zákazníkovi zablokovat na kartě nejdřív vyšší částku, kterou až následně snížíte podle potřeby. Částka je na účtu zákazníka zablokovaná nejdéle 3 kalendářní dny. Vy mezitím určíte správnou částku a tu si strhnete.

Pro zákazníky ČSOB máme tlačítko, které je přesměruje do jejich internetového nebo mobilního bankovnictví, odkud mohou zaplatit převodem. Pro zákazníky to je stejně jednoduché jako platbakartou. Vy jako obchodník víte okamžitě, že platba proběhla v pořádku a na účtu ji máte následující pracovní den.

Zákazník za nákup zaplatí třeba až za 14 dní, vy ale peníze dostanete vždycky včas. Riziko, že peníze nepřijdou, leží na poskytovateli služby Skip Pay. Odložená platba, jako je právě Skip Pay, zákazníkům pomáhá rozptýlit obavy z placení na internetu, a zároveň jim umožňuje nakupovat, i když zrovna nemají dost peněz na účtu.

Platební brána ČSOB podporuje přijímání plateb kartou v cizích měnách (aktuálně EUR, USD, GBP, PLN, HUF, NOK, SEK, RON). Ideální služba, pokud se zaměřujete na zahraniční zákazníky.

Chcete o platebních metodách a jejich implementaci do platební brány vědět víc? Navštivte náš GitHub.

GitHub dokumentace